Naše flórbalistky v kvalifikácii na jednotku.

Autor: Martin Tóth | 26.4.2019 o 10:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  100x

Článok bol uverejnený v minulosti na neobjektívnom športovom webe Tak Určiteee. Keďže sa jedná o jeden najrozvíjajúcejší šport u detí, tak stojí ho prezentovať aj tu. 

Cez víkend sa  okrem superbowlu a upršaného rybník classic (podľa médií na Slovensku sú to najväčšie akcie tohto roka víkendu) hrala celosvetová  kvalifikácia na majstrovstvá sveta žien vo florbale. Ženská modelingová florbalová elita (16 najlepších tímov) bude mať na konci roka „spicha“ vo Švajčiarsku a naše dievčatá tam budú obhajovať domáce 5 miesto (MS sa v roku 2017 hrali u nás v Bratislave).  Európska kvalifikácia sa hrala u susedov v Poľsku (skupina EUR1 a EUR3) a dve skupiny aj u nás v Trenčíne (EUR2 a EUR4). Naše boli v skupine EUR4 a žreb im nadelil Lotyšsko (ranking 5), Maďarsko (17) a Holandsko (18). Keďže na MS postupovali prvé dva tímy skupiny, tak sa iné ako postup neočakával . Náš tím krások (oplatí sa ich určite pozrieť) bol poskladaný hlavne z legionárok, kde malo zastúpenie 2x Fínsko, 1x Švajčiarsko a 10x Česko. Slovenské kluby reprezentovalo len 7 kusov no nie len do poštu. Hviezdami nie len krásou, ale aj výkonmi, boli určite M. Šponiarová, Ferenčíková, P. Hudáková a navrátilec Jelínková. 

Ale vráťme sa k našej kvalifikácii a výsledkom. Dievčence postupne od piatku rozbili Holandsko 8:2 a Maďarsko 12:1, čím bolo jasné, že ciel je splnený a postup je podľa predpokladov v „kapse“. V zápase o prvé miesto skupiny, v čase ako sa hral spomínaný rybník classic, naše  dievčatá hrali florbal so skvelou  kolektívnou hrou a zdolali rankingovo  vyššie Lotyšky profesorsky 5:3.  Zápasy našich báb počas celej kvalifikačnej skupiny mali záujem rovnajúci sa záujmu extraligovej (hokej) Detvy, Žiliny či Liptákov (priemer bol cca 500 divákov), teda atmosféra vzhľadom na omnoho menšie haly bola skvelá (pri správne nastavenom marketingu, môže byť florbal na Slovensku veľmi atraktívny šport).  Kvalifikácia ukázala, že naše baby  pri dobrej konštatácii hviezd môžu na MS potrápiť aj tabuľkovo lepšie tímy čo môže vypáliť aj na prienik do prvej štvorky. Uvidíme.

Našou najlepšou hráčkou, čo sa týka bodov, bola Šponiarová  (6+2), no spomenúť treba aj Paulínu Hudákovu (2+6), Ferenčíkovú (3+4), či Klapitovú (oplatí sa sledovať jej Instagram), ktorá proti Maďarkám strelila ako obranca hattrick.

Čo sa týka zvyšku kvalifikácií, tak zoznam tímov podstupujúcich na MS je nasledovný :

Švajčiarsko (domáci tím) , Švédsko (skupina EUR1), Nórsko(EUR1), Dánsko(EUR1), Fínsko(EUR2), Nemecko(EUR2), Česko(EUR3), Poľsko(EUR3), Estónsko(EUR3), Slovensko(EUR4), Lotyšsko(EUR4), Austrália(AOFC), Thajsko(AOFC), Japonsko(AOFC), Singapur (AOFC) a jeden z dvojice USA/Kanada (kvalifikácia sa hrá 9 resp. 10.2.2019).

Všetky zápasy sa dali bezplatne sledovať na dvoch youtobových kanáloch IFF (florbalová federácia) čo určite potešilo nie jedno oko fanúšika.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prekvapenie. Developer YIT vycúval z prestavby Istropolisu

Spoločnosť sa chce zamerať na iné projekty.


Už ste čítali?